zamówienie na:

"Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu"

zamawiający: Gmina Osie
tryb zamówienia: Przetarg nieograniczony
nr sprawy: ROŚBiGK.271.5.2017.ZP
wartość: Poniżej kwot określonych w przepisach art. 11 ust. 8 ustawy Pzp
termin składania ofert: 28 listopada 2017  10:00
przyczyna unieważnienia: Zgodnie z art. 93 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017 r. , poz. 1579 z późn. zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż na realizację ww. zadania objętego postępowaniem o zamówienie publiczne Zamawiający zabezpieczył w budżecie gminy na 2018 r. kwotę brutto: 3 000 000,00 zł, natomiast kwota oferty z najniższą ceną wynosi 3 690,00 zł brutto. W postępowaniu złożono 4 oferty, które przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.  




                                        Osie, 26.10.2017 r.
ROŚBiGK.271.5.2017.ZP

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
„Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu”.

Ogłoszenie zamieszczone w Biuletynie zamówień publicznych pod nr 607427-N-2017 z dnia  2017-10-26 r.
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
Program rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej ("Orliki lekkoatletyczne") edycja 2017.
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Tak

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Osie, krajowy numer identyfikacyjny 9235104400000, ul. ul. Dworcowa  6 , 86150   Osie, woj. kujawsko-pomorskie, państwo Polska, tel. 523 329 540, e-mail admin@osie.pl, faks 523 329 540.
Adres strony internetowej (URL): www.osie.pl, www.bip.osie.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Nie

www.osie.pl, www.bip.osie.pl
Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie

adres
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie

Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak

Inny sposób:
Urząd Gminy Osie
Adres:
ul. Dworcowa 6, 86-150 Osie

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie

Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu.
Numer referencyjny:
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:

II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Planowane zadanie inwestycyjne przewiduje przebudowę istniejącego stadionu sportowego na działce o nr ewid. 130 (część działki), 129/6 i 131 (część działki) w miejscowości Osie, gmina Osie. Zadanie inwestycyjne obejmuje budowę elementów zaplecza stadionu: budynek szatniowo – sanitarny (w skład którego wchodzić będą dwie szatnie dla zawodników z węzłami sanitarnymi), pomieszczenie socjalne z węzłem sanitarnym, toalety męskie, damskie i dla osób niepełnosprawnych (przeznaczone dla widzów, kibiców), pomieszczenie dla sędziów z węzłem sanitarnym) oraz magazyny na sprzęt sportowy (wyposażenie lekkoatletyczne stadionu), pomieszczenie techniczne, a także budynek gospodarczy pełniący funkcję magazynową (na wielkogabarytowy sprzęt sportowy i sprzęt do pielęgnacji i porządku na obiekcie sportowym). W ramach robót wykonana zostanie nowa nawierzchnia bieżni 400 m o nawierzchni poliuretanowej oraz nowa nawierzchnia płyty boiska sportowego (piłkarskiego) z trawy naturalnej. W zakolu bieżni usytuowane zostaną elementy sportowe takie jak: rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i trójskoku oraz skocznia do skoku wzwyż. Płyta boiska oraz powierzchnia bieżni wraz z elementami sportowymi odwadniana będzie za pomocą układu drenów zbierających i układu odprowadzającego do trzech szczelnych wybieralnych studni. Boisko sportowe (piłkarskie) wyposażone zostanie w dwie bramki oraz piłkochwyty, a także w system automatycznego nawadniania murawy oraz inne elementy typu: wiaty dla zawodników, maszty flagowe i tablicę wyników. W ramach robót przewiduje się remont istniejących trybun do 440 miejsc. Teren stadionu zostanie ogrodzony za pomocą elementów panelowych o wysokości 1,5 m na prefabrykowanej podmurówce. Wjazd na teren stadionu poprzez istniejące i projektowany zjazd. Układ komunikacji pieszej będzie wykonany poprzez zastosowanie nawierzchni utwardzonych na podbudowie w postaci kostki betonowej oraz w postaci płyt ażurowych betonowych. Miejsca postojowe dla samochodów zaprojektowano wzdłuż drogi publicznej, a miejsca postojowe dla rowerzystów zaprojektowano na terenie stadionu. W ramach zadania zostanie przebudowana infrastruktura techniczna obejmująca: przyłącze i instalację zewnętrzną wodociągową i hydrantową, przyłącze i instalację kanalizacji sanitarnej oraz instalację zewnętrzną energetyczną, oświetleniową i nagłośnieniową.

II.5) Główny kod CPV: 45212200-8
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
45100000-8
37400000-2


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2018-09-30

II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: 1) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy;
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków:
1) Doświadczenia : O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy , wykonali w jednym roku roboty ogólnobudowlane na łączną kwotę nie mniej jak 3 000 000,00 zł.
2) Osób zdolnych do wykonania zamówienia : O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.: a) kierownikiem budowy ( 1 osoba ) posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności ogólnobudowlanej, bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów umożliwiające wykonywanie funkcji kierownika robót dla budowy będącej przedmiotem zamówienia oraz co najmniej 5 letnie doświadczenie w kierowaniu budową;
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp

III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak

Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 5 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy;

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty;
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak

Informacja na temat wadium
1. Wysokość wadium ustala się w kwocie 40.000,00 złotych, słownie : czterdzieści tysięcy złotych.
2. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Osie Nr rachunku : 48 8169 0006 0010 5431 2000 0030 z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania: „Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu”
3. Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
4. Wadium może być wnoszone w formie: w pieniądzu, poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości, które należy w formie oryginału zdeponować u Zamawiającego, a kopię załączyć do oferty.
5. W zależności od wybranej formy wymienionej w pkt. 3, wniesienie wadium należy potwierdzić poprze złożenie do oferty :
a) oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę : dowodu dokonania przelewu lub poręczenia udzielanego przez podmioty o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,
b) oryginału : gwarancji bankowej, poręczenia bankowego, gwarancji ubezpieczeniowej, poręczenia pieniężnego spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie

Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie

Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie

Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert:

IV.2.2) Kryteria

Kryteria                 Znaczenie
cena                      60,00
b) Okres rękojmi za wady wykonanych robót i zamontowanych urządzeń 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne

IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe

IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Dopuszczalne jest dokonywanie zmian Umowy o charakterze nieistotnym, przez co należy rozumieć zmiany nieodnoszące się do kwestii, które podlegały ocenie podczas wyboru Wykonawcy i takich, które gdyby były znane w momencie wszczęcia procedury, mającej na celu zawarcie Umowy, nie miałyby wpływu na ilość podmiotów zainteresowanych tą procedurą. W powyższym kontekście nie stanowi zmiany Umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przykładowo: zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy, numeru rachunku.
2. Określając warunki dokonania zmiany Umowy, sporządza się protokół konieczności, biorąc pod uwagę w szczególności: 1) opis zmiany, 2) uzasadnienie zmiany, 3) koszt zmiany i sposób jego wyliczenia, 4) wpływ zmiany na wysokość wynagrodzenia, 5) czas wykonania zmiany, 6) wpływ zmiany na termin zakończenia Umowy.
3. Przewiduje się możliwość zmiany postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podanych warunków ich wprowadzenia: 1) Zamawiający dopuszcza zmiany osób, o których mowa w § 9 ust. 1 pkt 2, w przypadku gdy dotychczasowa osoba nie może wykonywać powierzonych zadań, przy czym nowa osoba musi spełniać wymogi określone w SIWZ. 2) Zamawiający dopuszcza przedłużenie terminu wykonania przedmiotu zamówienia o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie ma lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu zamówienia w przypadku: a) powstania konieczności wykonania zamówień dodatkowych, których wykonanie jest niezbędne dla wykonania przedmiotu Umowy, b) zawieszenia robót przez organy nadzoru budowlanego z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, c) szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych ( silne mrozy – poniżej minus 20˚C przez okres co najmniej 10 dni, ulewne i długotrwałe deszcze, ponad normowe opady śniegu, przez okres co najmniej 10 dni ) uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych z zachowaniem wymaganej technologii, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, o ile nie dało się tego przewidzieć i / lub wykonać w innym terminie, d) siły wyższej lub klęski żywiołowej. 3) W przypadku wykrycia poważnych wad dokumentacji projektowej na etapie wykonywania Umowy, które będą miały istotny wpływ na wykonywanie przedmiotu Umowy – gdy okoliczność ta wpłynęła na konieczność zmiany wynagrodzenia, wymogów w zakresie odbioru robót, terminu wykonania i innych okoliczności powstałych w związku z zaistniałą wadą dokumentacji projektowej i zmiany te będą konieczne gdyż kontynuacja wykonania Umowy groziłaby powstaniem Obiektu obarczonego wadą. 4) W przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa, jeżeli zmiany te będą miały istotny wpływ na realizację przedmiotu Umowy. 5) Zamawiający może dopuścić zmiany zakresu rzeczowego przedmiotu Umowy, które są następstwem: a) dokonania na podstawie art. 23 pkt 1 Prawo budowlane zmian w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych, b) dokonania na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. b) ustawy Prawo budowlane uzgodnionej możliwości wprowadzenia uzasadnionych rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego, c) zmiany dokonanej podczas wykonywania robót budowlanych, która nie odstępuje w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane, lub zmiany dokonane zostały zgodnie z zapisami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając zapisy art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane. 6) Zmiana Podwykonawcy – na pisemny wniosek Wykonawcy, dopuszcza się zmianę Podwykonawcy przy realizacji przedmiotu Umowy. Zmiana może nastąpić wyłącznie po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia Podwykonawcy o jego rezygnacji z udziału w realizacji przedmiotu Umowy, oraz o braku roszczeń wobec Wykonawcy z tytułu realizacji robót. Jeżeli zmiana dotyczy podmiotu trzeciego, na zasobach którego Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dopuści zmianę pod warunkiem, że nowy Podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazane na etapie postępowania o udzielenie zamówienia przez dotychczasowego Podwykonawcę.
4. W przypadku zmniejszenia / ograniczenia zakresu przedmiotu Umowy, wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie udokumentowane poniesione już koszty tego zakresu rzeczowego.
5. Jeżeli w toku realizacji przedmiotu Umowy Strony ustalą wykonanie robót zamiennych, to roboty pierwotnie planowane zostaną wyłączone z zakresu zamówienia podstawowego na podstawie zakresu zmian określonych w protokołach konieczności oraz na podstawie cen jednostkowych i czynników kalkulacyjnych określonych w kosztorysie ofertowym Wykonawcy. Zakres robót zamiennych zostanie określony w protokole konieczności oraz przedmiarze robót sporządzonym przez Inżyniera. Natomiast wynagrodzenie z tytułu wykonania robót zamiennych zostanie ustalone na podstawie kosztorysu ofertowego Wykonawcy po wcześniejszym uzgodnieniu przez Strony wynagrodzenia za elementy jednostkowe. Warunkiem wprowadzenia zmian do Umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i ich uzasadnieni w protokole konieczności.
6. Przewiduje się możliwość dokonania zmiany, w sytuacji konieczności realizacji dodatkowych robót budowlanych przez dotychczasowego wykonawcę, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i zostały spełnione łącznie następujące warunki: 1) zmiana wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności instalacji, zamówionych w ramach zamówienia podstawowego, 2) zmiana wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego, 3) łączna wartość dodatkowych robót budowlanych nie może przekroczyć 50% wartości przedmiotu Umowy określonej w § 8 ust. 1.
7. Przewiduje się możliwość dokonania zmiany Umowy, jeżeli zostaną spełnione łącznie poniższe warunki : 1) konieczność zmiany Umowy spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, 1) łączna wartość zmian nie przekracza 50% wartości przedmiotu Umowy określonej w § 8 ust. 1.
8. Przewiduje się możliwość dokonania zmiany Wykonawcy, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, i którego ma zastąpić nowy Wykonawca : 1) w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restrukturyzacji lub nabycia dotychczasowego wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy, 2) w wyniku przejęcia przez Zamawiającego zobowiązań wykonawcy względem jego podwykonawców.
9. Zmiany, niezależnie od wyżej wymienionych uznaje się za istotne, jeżeli : 1) zmienia się ogólny charakter Umowy, w stosunku do charakteru Umowy w pierwotnym brzmieniu, 2) nie zmienia ogólnego charakteru Umowy, ale zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: a) zmiana wprowadza warunki, które, gdyby były postawione w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia, to wzięliby lub mogliby wziąć udział inni Wykonawcy lub przyjęto by oferty innej treści, b) zmiana narusza równowagę ekonomiczną Umowy na korzyść Wykonawcy w sposób nieprzewidziany pierwotnie w Umowie, c) zmiana znacznie rozszerza lub zmniejsza zakres świadczeń i zobowiązań wynikający z Umowy, d) polega na zastąpieniu Wykonawcy, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, nowym Wykonawcą, w przypadkach innych niż wymienione w ust. 8 pkt 1.
10. W przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT), która wynikać będzie z powszechnie obowiązujących przepisów prawnych, wynagrodzenie brutto określone w § 8 ust. 1 ulegnie zmianie w sposób odpowiedni – tak, aby odpowiadało zaktualizowanej stawce tego podatku dla zakresu objętego Umową, który na dzień zmiany stawki VAT nie został jeszcze rozliczony.
11. W przypadkach, o których mowa w ust. 6 i 7 Zamawiający, po dokonaniu zmiany Umowy, zamieści w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zmianie umowy.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2017-11-22, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski

IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane

IV.6.6) Informacje dodatkowe:


Wójt Gminy Osie
(-) Michał Grabski



=========================================



Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia.

                                        Osie, 30.10.2017 r.
 
ROŚBiGK.271.5.2017.ZP

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
„Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu”.


Ogłoszenie zamieszczone w Biuletynie zamówień publicznych pod nr 500050786-N-2017 z dnia 30-10-2017 r.

OGŁOSZENIE DOTYCZY:

Ogłoszenia o zamówieniu

INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer: 607427-N-2017
Data: 26/10/2017

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Gmina Osie, Krajowy numer identyfikacyjny 9235104400000, ul. ul. Dworcowa  6, 86150   Osie, woj. kujawsko-pomorskie, państwo Polska, tel. 523 329 540, e-mail admin@osie.pl, faks 523 329 540.

Adres strony internetowej (url): www.osie.pl, www.bip.osie.pl

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.2) Tekst, który należy dodać

Miejsce, w którym należy dodać tekst:

Numer sekcji: III

Punkt: 5.1)

Tekst, który należy dodać w ogłoszeniu: 2. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda złożenia następujących oświadczeń i dokumentów :
a) Certyfikat First Class IAAF,
b) Atest Higieniczny PZH,
c) Aktualne badania laboratorium posiadające akredytacje IAAF potwierdzające parametry oferowanej nawierzchni a wymaganej przez Zamawiającego,
d) Aktualne badania na zgodność z normą PN-EN 14877:2014-02,
e) Autoryzacja producenta wystawiona dla wykonawcy na realizowaną inwestycję. Autoryzacja musi posiadać potwierdzenie dostarczenia przez Producenta oryginalnych produktów w ilości odpowiadającej zamówieniu oraz potwierdzenie min. 5 letniej gwarancji Producenta na nawierzchnie,
f) Karta techniczna systemu nawierzchni poliuretanowej potwierdzona przez producenta,
g) Badania na bezpieczeństwo ekologiczne nawierzchni,
h) Próbka nawierzchni o wymiarach min. 10x10cm z oryginalną metryką producenta.


Wójt Gminy Osie
(-) Michał Grabski


=========================================




Dokumentacja przetargowa do pobrania:

Ogłoszenie o przetargu: Pobierz>>> (415kB) pdf
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o przetargu: Pobierz>>> (191kB) pdf
SIWZ: Pobierz>>> (589kB) pdf
SIWZ zmiana: Pobierz>>> (267kB) pdf
Harmonogram: Pobierz>>> (187kB) pdf
Przedmiar robót: Pobierz>>> (221kB) pdf
Załącznik nr 1: Pobierz>>> (278kB) pdf
Załącznik nr 2: Pobierz>>> (247kB) pdf
Załącznik nr 3: Pobierz>>> (278kB) pdf
Załącznik nr 3a: Pobierz>>> (276kB) pdf
Załącznik nr 4: Pobierz>>> (194kB) pdf
Załącznik nr 5: Pobierz>>> (186kB) pdf
Załącznik nr 6: Pobierz>>> (291kB) pdf
Załącznik nr 7: Pobierz>>> (333kB) pdf
Załącznik nr 8: Pobierz>>> (251kB) pdf

Dokumentacja techniczna:

Projekt strona tyt.: Pobierz>>> (284kB) pdf
Projekt zagosp. działki: Pobierz>>> (7616kB) pdf
Stan istniejący: Pobierz>>> (2208kB) pdf
Projekt architekt.-bud. 1: Pobierz>>> (8090kB) pdf
Projekt architekt.-bud. 2: Pobierz>>> (4925kB) pdf
Projekt architekt.-bud. 3: Pobierz>>> (6173kB) pdf
Inst. wew. 1: Pobierz>>> (4676kB) pdf
Inst. wew. 2: Pobierz>>> (7410kB) pdf
Inst. zew. 1: Pobierz>>> (3694kB) pdf
Inst. zew. 2: Pobierz>>> (7243kB) pdf
Inst. elektr.: Pobierz>>> (1536kB) pdf
Obszar oddział. obiektu: Pobierz>>> (168kB) pdf
BIOZ: Pobierz>>> (227kB) pdf

=========================================


PYTANIA I ODPOWIEDZI DO PRZETARGU


Pytanie 1.
Zwracamy się z prośbą o modyfikację SIWZ w zakresie wymaganych do oferty przetargowej dokumentów nawierzchni poliuretanowej.
W związku z możliwością weryfikacji na etapie składania ofert oferowanej przez potencjalnych wykonawców systemu nawierzchni czy Zamawiający będzie wymagał w trybie art. 26 ust. 2 ustawy PZP załączenia:
1. Certyfikat First Class IAAF
2. Atest Higieniczny PZH
3. Aktualne badania laboratorium posiadające akredytacje IAAF potwierdzające parametry oferowanej nawierzchni a wymaganej przez Zamawiającego
4. Aktualne badania na zgodność z normą PN-EN 14877: 2014-02
5.Autoryzacja producenta wystawiona dla wykonawcy na realizowaną inwestycję. Autoryzacja musi posiadać potwierdzenie dostarczenia przez Producenta oryginalnych produktów w ilości odpowiadającej zamówieniu oraz potwierdzenie min. 5 letniej gwarancji Producenta nawierzchni,
6. Karta techniczna systemu nawierzchni poliuretanowej potwierdzona przez producenta,
7. Badania na bezpieczeństwo ekologicznie nawierzchni
8. Próbka nawierzchni o wymiarach min. 10x10cm z oryginalną metryczką producenta

Odpowiedź:
Zamawiający zmienił treść Ogłoszenia o zamówieniu jak i dokonał zmiany w  treści Specyfikacji (SIWZ). Zmienione dokumenty zamieszczono na stronie www.osie.pl (zakładka przetargi) oraz na www.bip.osie.pl.
Zmienione ogłoszenie zamieszczono w Biuletynie zamówień publicznych pod numerem 500050786-N-2017.

Pytanie 2.
Jedynym sposobem na prawidłową weryfikację jakości nawierzchni sportowej poliuretanowej już na etapie składania ofert jest postawienie wymogu złożenia wraz z ofertą (w trybie art. 26 ust. 2 ustawy PZP) dokumentów na potwierdzenie, że oferowane materiały spełniają wymagania Zamawiającego.
W związku z powyższym wnosimy o modyfikację SIWZ w tym zakresie i potwierdzenie, że w celu weryfikacji jakości oferowanego produktu oraz wymaganych cech i parametrów nawierzchni poliuretanowej od Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana na najwyżej ocenioną wymagane są n/w dokumenty wskazane w opisie do projektu:
1. Certyfikat First Class IAAF
2. Certyfikat IAAF
3. Atest Higieniczny PZH
4. Aktualne badania laboratorium posiadające akredytacje IAAF potwierdzające parametry oferowanej nawierzchni a wymaganej przez Zamawiającego.
5. Aktualne badania na zgodność z normą PN-EN 14877: 2014-02
6.Autoryzacja producenta wystawiona dla wykonawcy na realizowaną inwestycję. Autoryzacja musi posiadać potwierdzenie dostarczenia przez Producenta oryginalnych produktów w ilości odpowiadającej zamówieniu oraz potwierdzenie min. 5 letniej gwarancji Producenta nawierzchni.
7. Karta techniczna systemu nawierzchni poliuretanowej potwierdzona przez producenta,
8. Badania na bezpieczeństwo ekologicznie nawierzchni.
9. Próbka nawierzchni o wymiarach min. 10x10cm z oryginalną metryczką producenta.


Odpowiedź:
Zamawiający zmienił treść Ogłoszenia o zamówieniu jak i dokonał zmiany w  treści Specyfikacji (SIWZ). Zmienione dokumenty zamieszczono na stronie www.osie.pl (zakładka przetargi) oraz na www.bip.osie.pl.
Zmienione ogłoszenie zamieszczono w Biuletynie zamówień publicznych pod numerem 500050786-N-2017.

 Pytanie 3: Czy do oferty konieczne jest załączenie kosztorysu ofertowego ?

Odpowiedź:
Wykonawcy mogą  do oferty załączyć kosztorys ofertowy (nie muszą).
Wykonawca, który wygra przetarg przed zawarciem umowy, dostarczy do Zamawiającego kosztorys ofertowy.


Osie, dnia 02.11.2017 r.



=========================================

W odpowiedzi na zapytania z dnia 10.11.2017 r. zamawiający informuje:

Pytanie 1.    Prosimy o wyjaśnienie jaką należy przyjąć grubość warstwy wegetacyjnej pod boisko trawiaste. Opis w projekcie zakłada grubość 12 cm,  natomiast w pozycji 10 w przedmiarze robót jest rozścielenie warstwy urodzajnej w ilości 992,03 m3 czyli 10 cm. Ponadto zastosowana pozycja nie posiada w materiale zakupu ziemi, w związku z tym prosimy o uściślenie czy należy wykorzystać ziemię zebraną z korytowania czy ją zakupić..
Odpowiedź:  Przyjąć  do  wyceny  warstwę  wegetacyjną  grub. 12 cm, oraz doliczyć wartość warstwy wegetacyjnej

Pytanie 2.    W przedmiarze robót brakuje pozycji wywóz ziemi z korytowania. Prosimy o podanie na jaką odległość należy przyjąć wywóz ziemi (dotyczy pytania pierwszego w przypadku zakupu ziemi pod warstwę wegetacyjną).
Odpowiedź:    Wywóz  ziemi   z  korytowania  na  odległość  1 km

Pytanie 3.    Prosimy o wyjaśnienie nieprawidłowości w podanych powierzchniach w pozycji 18 przedmiaru. Rysunek K-4 nie zawiera wymiarów długości sektora rzutów, oraz brakuje warstw konstrukcyjnych. Z zamieszczonego rysunku można na podstawie podanej skali zmierzyć powierzchnię sektora rzutu, która wynosi około 106,375 m2, a nie jak podano 23,75 m2, ponadto pole koła wynosi 3,58 m2 a nie 7,07 m2. W celu dokładnej wyceny prosimy o poddanie warstw konstrukcyjnych oraz sprecyzowanie wymiarów rzutni i sektora rzutów.
Odpowiedź:  Wycenić  zgodnie  z  projektem  i  opisem – powierzchnia  sektora  rzutu  121,54 m2, natomiast pole  koła  3,58 m2, podbudowa pod  pole  rzutu tak jak dla bieżni.

Pytanie 4.    Prosimy o wyjaśnienie następujących rozbieżności wykonania skoczni w dal i trójskoku:
Przedmiar:
- podbudowa betonowa gr. 15 cm
- powierzchnia rozbiegu 55,20 m2
- dwie skrzynki zeskoku o wym. 7x4 m o pow. 23,75 m2, oraz 4 belki
Projekt:
- warstwa odsączająca z piasku gr. 10 cm (zgodnie z rysunkiem K-9)
- podbudowa z kruszywa 31,5-64 mm gr. 12 cm (zgodnie z rysunkiem K-9)
- podbudowa z kruszywa 4-31,5 mm gr. 5 cm (zgodnie z rysunkiem K-9)
- warstwa wyrównawcza 0,075-4,0 mm, gr. 3 cm (zgodnie z rysunkiem K-9)
- powierzchnia rozbiegu 64,56 m2 bez obrzeży (policzona zgodnie z rysunkiem K-3)
- powierzchnia rozbiegu 73,14 m2 z obrzeżami (policzona zgodnie z rysunkiem K-3)
- jedna skrzynka zeskoku o wym. 8x2,75 m o pow. 22 m2, oraz 3 belki
Co należy przyjąć do wyceny?
Odpowiedź:   Do  wyceny  przyjąć  warstwy  takie  jak  w  projekcie.

Pytanie 5.    W przedmiarze robót nie uwzględniono przyłącza wodociągowego  oraz kanalizacyjnego. Proszę o potwierdzenie, że należy je ująć w wycenie robót.
Odpowiedź:  W  przedmiarze  uwzględniono  przyłącze  wodociągowe pozycje 234, 240, 245, oraz  kanalizacyjne poz. 211.

Pytanie 6.    Na profilach błędnie wpisano szereg wymiarowy jako SDR11, natomiast w opisie i przedmiarze SDR17. Prosimy o potwierdzenie, że rury PE 90x5,4 ; PE 75x4,5 i PE 40x2,4 mm mają być w SDR17.
Odpowiedź:    Mają  być  w  SDR17.

Pytanie 7.    Projektowana armatura zakłada produkty firmy Hawle, czy zamawiający dopuszcza rozwiązania zamienne, jeśli tak proszę o podanie minimalnych wymagań.
Odpowiedź:   Zamawiający dopuszcza zastosowanie armatury innych producentów. Elementy armatury winny spełniać wymagania obowiązujących norm na dzień ogłoszenia przetargu:
- korpus z żeliwa sferoidalnego - PN-EN 1563: 2012
- pokrywa z żeliwa sferoidalnego - PN-EN 1563: 2012
- klin z żeliwa sferoidalnego - PN-EN 1563: 2012
- korek uszczelniający z mosiądzu – PN-EN 1982: 2010
- pierścień zabezpieczający  – PN-74/H-84032
-  uszczelka czyszcząca z EPDM lub NBR – PN-ISO 1629:2005
- nakrętka trzpienia z mosiądzu – PN-EN 1982:2010
- trzpień ze stali – PN-EN 10088-1: 2014
- uszczelka pokrywy z EPDM lub NBR – PN-ISO 1629:2005
- pierścień uszczelniający z gumy EPDM lub NBR - PN-ISO 1629:2005
- śruba z łbem walcowym z gniazdem sześciokątnym – PN-EN ISO 4762:2006
- podkładka z poliamidu PA6 – PN-EN ISO 1874-1:2010
Ponadto zastosowana armatura winna posiadać Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny, Deklarację Właściwości Użytkowych oraz powinna być wykonana zgodnie z PN EN 1074-2: 2002 Armatura wodociągowa. Wymagania użytkowe i badania sprawdzające. Armatura zaporowa. oraz PN-EN 12266-1: 2007 Armatura przemysłowa. Badania armatury.

Pytanie 8.    Warstwy podbudowy placu skoczni wzwyż wg przedmiaru zostały przyjęte:
- Podsypka piaskowa gr. 8 cm
- Kruszywo łamane 31,5-63 mm gr. 10 cm
- Kruszywo łamane 4-31,5 mm gr. 5 cm
- Warstwa podsypkowa gr. 3 cm
- Poliuretan
Natomiast projekt zakłada takie same warstwy jak dla bieżni, skoczni w dal i trójskoku czyli jak w pytaniu 4. Prosimy o wyjaśnienie tych rozbieżności.
Odpowiedź:  Do  wyceny  przyjąć  warstwy  takie  jak  w  projekcie.

Pytanie 9.    Średnie zagłębienie sączków to około 93 cm zgodnie z profilem, przedmiar robót poz. 55 zakłada grubość obsypki żwirowej 20 cm. Rysunek K-9 sugeruje obsypanie rurociągu do warstwy odsączającej boiska. Prosimy o wyjaśnienie tej rozbieżności oraz poprawienie pozycji nr 60 w której obmiar wyliczono w metrach sześciennych nie uwzględniając obsypki żwirowej i mylnie podając w metrach bieżących.
Odpowiedź:   Zgodnie z rys K-9 drenaż zbierający należy wykonać w obsypce z płukanego kruszywa o granulacji 8-16 mm do poziomu warstwy odsączającej stanowiącej elementy konstrukcyjne płyty boiska o nawierzchni z trawy naturalnej.

Pytanie 10.    Prosimy o poprawienie poz. 58 i 59 ponieważ błędnie przyjęto średnicę zewnętrzną studni  1200 mm. Projektowane studnię są średnicy 1500 mm.
Odpowiedź:   W projekcie przyjęto studnie o średnicy wewnętrznej 1200 mm.

Pytanie 11.    Rysunek nr S-23 posiada błędnie podane długości sączków nr 49 i 55. Prosimy o podanie poprawnych długości ponieważ w naszym mniemaniu długość sączków zwiększy się z 2858,36 mb podanych w przedmiarze do 2915,65 mb mierząc zgodnie ze skalą. Różnica długości ma wpływ nie tylko na zakup samego drenażu ale również na wykop, obsypanie żwirem oraz zagęszczenie.
Odpowiedź:  Sączek nr 49 o długości 45,45 mb, sączek nr 55 o długości 38,51 mb. Podane długości sączków są wymiarami w rzucie poziomym nie uwzględniając spadków. W związku z powyższym należy przyjąć łączną długość sączków 2922,86 mb wraz z wykopem, obsypaniem żwirem i zagęszczeniem.


Pytanie 12.    Prosimy o informacje czy wykonano symulację naświetlenia oraz podanie danych cech oprawy wraz z danymi fotometrycznymi(jaki strumień, jaka barwa, jaka optyka opraw). Są również rozbieżności co do mocy oprawy: na rysunku A-1 podano 100W, 4000K, nie podano strumienia i optyki oprawy, natomiast w opisie i przedmiarze podano 75W.
Odpowiedź:   Przyjąć  oprawy  LED 75 W

Pytanie 13.    Czy oprawa 40W ma być typu parkowego?
Odpowiedź:  Oprawa  nie  ma  być  typu  parkowego.

Pytanie 14.    Prosimy o informacje jaki wysoki ma być słup oświetlenia boiska ponieważ występuje rozbieżność pomiędzy rysunkiem A-1, w którym podano słup wysokości 10m wielokątny ocynkowany z wysięgnikiem 1,5 m, a w przedmiarze i opisie mówi się o słupie stalowym ocynowanym wysokości 9 m i wysięgniku 1,5 m. Czy zamawiający dopuści zastosowanie słupa stalowego ocynkowanego stożkowego zamiast wielokątnego?
Dodatkowo prosimy o podanie na jakiej wysokości zamontować oprawę ponieważ podano tylko odległość odsunięcia od słupa?
Odpowiedź:   Zastosować  można  słupy stalowe ocynkowane stożkowe  o  wysokości  9,0m – oprawa  zamontowana  ma  być  na  takiej  wysokości  na  jaką  pozwala  wysięgnik.

Pytanie 15.    Prosimy o informacje jaką należy wycenić bednarkę ponieważ opis w projekcie zakłada użycie przekroju 30x4, a przedmiar 25x4.
Odpowiedź:   Przyjąć  tak  jak  w  projekcie  30x4 mm.

Pytanie 16.    W przedmiarze robót pozycja 65 przyjęto wysokość  ławy żelbetowej 92 cm, natomiast w projekcie na przekrojach A’-A’ oraz B’-B’ wysokość ław żelbetowych wynosi 142 cm oraz dodatkowo narysowane są ławy o wysokości 80 cm i grubości 10 cm. Prosimy o skorygowanie obmiaru.
Odpowiedź:  Przyjąć  w  pozycji  65  wysokość  ław  92 cm. Ścianki betonowe  o  grubości  10  cm  i  wysokości 80 cm  występują  tylko  na  schodach  pomiędzy siedziskami – należy  je  doliczyć.

Pytanie 17.    Czy przyjęta w pozycji 63 przedmiaru robót ilość metrów sześciennych do usypania skarp pod trybuny jest wystarczająca? Prosimy o potwierdzenie ponieważ brakuje podstawy wyliczenia.
Odpowiedź:   Nowe  trybuny  powstają  w  miejscu  starych trybun ilość  ta  jest  tylko  uzupełnieniem -  przyjąć  ilość  80 m3
 
Pytanie 18.    Proszę o udostępnienie rysunku zbrojenia ław i ścian żelbetowych w celu policzenia niezbędnego zbrojenia. Z brak rysunku konstrukcyjnego nie wiadomo czy poz. 67 i 68 zawierają całą niezbędną ilość zbrojenia potrzebnego do zbudowania konstrukcji trybun.
Odpowiedź:  Założono  zbrojenie  konstrukcyjne  w  postaci  wieńców umieszczonych  w  górnej  części   o  wymiarach  15 x 25  cm  zbrojonych  4x10  stal  AIII strzemiona  fi 6 co  15  cm  stal  A0

Pytanie 19.    Pozycja nr 75 przedmiaru zakłada 20 cm korytowania, natomiast zgodnie z przyjętymi warstwami należy wykorytować:
- 21 cm pod nawierzchnie z kostki o grubości 6 cm – 470 m2
- 38 cm pod nawierzchnie z kostki o grubości 8cm – 272 m2
- 35 cm pod nawierzchnie z płyt ażurowych gr. 10 cm – 1265 m2
Podobna sytuacja w pozycji 386:
- 38 cm pod nawierzchnie dla samochodów osobowych – 530 m2
- 46 cm pod nawierzchnie zjazdu – 45 m2
Uśredniając ilość należy wykorytować 2595 m2 na grubość 33,5 cm. Czy zamawiający potwierdza tą ilość?
Odpowiedź:   Potwierdzam  wyliczoną  ilość

Pytanie 20.    Brakuje w przedmiarze pozycji obmiaru obrzeży 10x30x100, prosimy o podanie ilości do wyceny.
Odpowiedź:   Ilość  obrzeży  8x30x100 cm  zgodna  z  projektem

Pytanie 21.    Prosimy o informacje czy przyjęta w przedmiarze odległość 1 km wywozu ziemi jest wystarczająca, prosimy o wskazanie miejsca wywozu.
Odpowiedź:   Wywóz  ziemi  na  odległość  1 km. Miejsce wywozu ziemi zostanie wskazane Wykonawcy z którym zostanie podpisana umowa.


Osie, dnia 13.11.2017

=========================================

W odpowiedzi na zapytania z dnia 08.11.2017 r. Zamawiający informuje:

Pytanie 1.
Projekt podaje wymagania dotyczące nawierzchni pu niezgodnie ze standardami w branży...
Pełna treść pytania: Pobierz >>> (445kB) pdf

Odpowiedź na pyt. 1
Zamawiający informuje, że w oparciu o wytyczne dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej opracowane przez Departament Infrastruktury Sportowej (Warszawa, styczeń 2017) dla budowy i przebudowy zewnętrznych obiektów lekkoatletycznych oraz w oparciu o Podstawowe wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zwanego dalej PZLA dotyczące nawierzchni syntetycznych stosowanych na obiektach lekkoatletycznych (Zatwierdzone przez Zarząd PZLA w dniu 04.10.2017 r.), wymaganymi dokumentami dotyczącymi nawierzchni, które muszą być dołączone do oferty przetargowej pod rygorem jej nieważności są:
- certyfikat IAAF dla oferowanej nawierzchni (tzw. Product Certificate);
- aktualne badania na zgodność z normą PN-EN 14877:2014-02 (w zakresie nie objętym wytycznymi IAAF);
- kartę techniczną oferowanej nawierzchni potwierdzoną przez jej producenta, określającą gwarancję i zawierającą technologię wykonania oferowanej nawierzchni;
- aktualny atest PZH dla oferowanej nawierzchni lub dokument równoważny z terenu UE;
- autoryzację producenta nawierzchni, wystawioną dla wykonawcy na realizowaną inwestycję wraz z potwierdzeniem gwarancji udzielonej przez producenta na tą nawierzchnię;
- kompletny raport z badania niezależnego laboratorium posiadającego akredytację IAAF potwierdzający wartości parametrów nawierzchni, wydany celem uzyskania certyfikatu (Product Certificate);
- wyniki badań potwierdzające trwałość wyrobu na działanie mrozu (mrozoodporność);
- wyniki badań potwierdzające bezpieczeństwo ekologiczne (toksykologiczne) i spełniające wymagania niemieckiej normy DIN 18035-6:2014-12 Tereny sportowe – Część 6: Nawierzchnie syntetyczne (badanie pierwiastków śladowych);
- próbkę oferowanej nawierzchni o wymiarach min. 10 x10 cm z oznaczeniem producenta i rodzaju oferowanego produktu.

W oparciu o wytyczne dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej opracowane przez Departament Infrastruktury Sportowej (Warszawa, styczeń 2017) dla budowy i przebudowy zewnętrznych obiektów lekkoatletycznych, oferowana nawierzchnia powinna charakteryzować się kluczowymi parametrami określającymi walory użytkowe:
- współczynnik odkształcenia pionowego w temp. 23 stopni C  [mm] – wartość wymagana przez Zamawiającego od 1,7-2,0 mm
- amortyzacja (redukcja siły) w temp. 23 stopni C [%] – wartość wymagana przez Zamawiającego od 37-45 %
- grubość nawierzchni [mm] – wartość wymagana przez Zamawiającego min. 13 mm.

Pozostałe parametry zgodnie z wymogami normy PN-EN 14877:2014-02 Nawierzchnie syntetyczne niektórych terenów sportowych - Specyfikacja oraz wytycznymi IAAF.
Warstwy konstrukcyjne bieżni o nawierzchni poliuretanowej oraz pozostałych elementów o nawierzchni poliuretanowej zgodnie z dokumentacją projektową.

Zgodnie z art.38 ustawy Prawo zamówień publicznych, aby umożliwić Wykonawcom wprowadzenie zmian wynikających z wyjaśnień SIWZ Zamawiający przedłuża termin składania ofert do dnia 28 listopada 2017 r. do godz. 10.00. Otwarcie ofert odbędzie się 28 listopada 2017 r. o godz. 10.05 w sali nr 3 Urzędu Gminy Osie.

Pytanie 2.
Proszę o potwierdzenie, że zakres robót jest zgodny z zamieszczonym przedmiarem robót.

Odpowiedź na pyt. 2
Wynagrodzenie za przedmiot umowy ma charakter ryczałtowy. Dołączony do SIWZ przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Załączony przedmiar robót nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia, ma funkcje pomocniczą i nie stanowi podstawy wyceny ofert.
Wykonawca kalkuluje cenę ryczałtową na podstawie dokumentacji projektowej i projektu umowy. Skalkulowana cena musi obejmować pełny zakres robót niezbędnych do prawidłowego wykonania dzieła, niezależnie od tego czy roboty zostały uwzględnione w przekazanym pomocniczo przedmiarze, czy też zostały w nim pominięte.

Pytanie 3.
Proszę o potwierdzenie, że Zamawiający udostępnił całą dokumentację projektową, techniczną niezbędną do wykonania przedmiotu zamówienia oraz że dokumentacja ta jest kompletna o odzwierciedla stan faktyczny w zakresie warunków realizacji zamówienia, zaś brak jakichkolwiek dokumentów istotnych dla oceny warunków realizacji Inwestycji nie obciąża Wykonawcy.

Odpowiedź na pyt. 3
Zamawiający informuje, iż zamieścił na stronie BIP całą dokumentację projektową przedmiotu zamówienia. Dokumentacja jest kompletna i odzwierciedla stan faktyczny.

Pytanie 4.
Proszę o potwierdzenie, że Zamawiający dysponuje wszelkimi wymaganymi prawem decyzjami administracyjnymi oraz uzgodnieniami niezbędnymi w celu wykonania zamówienia, które zachowują ważność na okres zgodny z wymaganym terminem realizacji, a skutki ewentualnych braków w tym zakresie nie obciążają Wykonawcy.

Odpowiedź na pyt. 4
Zamawiający dysponuje wszelkimi ważnymi wymaganymi prawem decyzjami administracyjnymi oraz uzgodnieniami, które zachowują ważność na okres zgodny z wymaganym terminem realizacji.

Pytanie 5.
Proszę o potwierdzenie, że w przypadku napotkania w trakcie wykonywania robót niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych instalacji podziemnych lub innych obiektów w stosunku do udostępnionej przez Zamawiającego dokumentacji, co spowoduje konieczność robót dodatkowych, Wykonawca otrzyma wynagrodzenie dodatkowe a termin wykonania robót ulegnie wydłużeniu.

Odpowiedź na pyt. 5
Zamawiający informuje, że w § 18 projektu umowy przewidział możliwość wykonania robót dodatkowych, których wykonanie jest niezbędne dla wykonania przedmiotu Umowy. Zgodnie z projektem umowy Zamawiający dopuszcza przedłużenie terminu wykonania przedmiotu zamówienia o czas opóźnienia powstania konieczności wykonania zamówień dodatkowych.
         
Pytanie 6.
Proszę o potwierdzenie, że za termin wykonania robót wykonawcy przyjmuje się datę pisemnego zgłoszenia wykonawcy Zamawiającemu zakończenia robót.

Odpowiedź na pyt. 6
Za termin wykonania robót określonych umową przyjmuje się datę pisemnego zgłoszenia Zamawiającemu o zakończeniu robót wraz z wpisem wykonanym przez Wykonawcę do dziennika budowy, potwierdzonym przez inspektora nadzoru.

Pytanie 7.
W związku z nieuczciwymi praktykami stosowania do wierzchniej warstwy nawierzchni sportowej pu granulatów z recyklingu barwionych powierzchniowo, proszę o potwierdzenie, że Zamawiający wymaga wykonania wierzchniej warstwy nawierzchni sportowej pu boiska wielofunkcyjnego i bieżni zgodnie z technologią przy użyciu granulatu EPDM z pierwotnej produkcji i nie dopuszcza stosowania barwionych granulatów z recyklingu.

Odpowiedź na pyt. 7
Nawierzchnia poliuretanowa winna być wykonana zgodnie z przedstawioną technologią wykonania nawierzchni, przy użyciu granulatu EPDM z pierwotnej produkcji. Nie dopuszcza się  zastosowania barwionych granulatów z recyklingu.   

Pytanie 8.
Projekt umowy podaje w § 18 warunki zmiany umowy w zakresie zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy:
szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych ( silne mrozy – poniżej minus 20˚C
przez okres co najmniej 10 dni, ulewne i długotrwałe deszcze, ponad normowe opady śniegu,
przez okres co najmniej 10 dni ) uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych z
zachowaniem wymaganej technologii, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie
odbiorów, o ile nie dało się tego przewidzieć i / lub wykonać w innym terminie,
Powyższy zapis nie uwzględnia możliwości zmiany umowy w zakresie zmiany terminu realizacji w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych które wg technologii zamawianych robót uniemożliwiają ich wykonywanie.
Stwierdzamy, że zachodzi niebezpieczeństwo, że jeśli wystąpią jakiekolwiek warunki atmosferyczne, nie tylko wymienione w projekcie umowy lecz zbyt wysoka wilgotność powietrza, zbyt niska temperatura powietrza, zbyt niska temperatura podłoża, mokre podłoże (warstwa wykonana wcześniej) mimo braków opadów, które wg technologii zamawianych robót uniemożliwiają ich wykonywanie to wykonawca nie będzie miał możliwości zmiany terminu wykonania robót – taka sytuacja jest niedopuszczalna gdyż jest wyjątkowo krzywdząca dla wykonawcy.
Przedstawiamy wymagane wg technologii warunki do wykonywania robót w zakresie systemów nawierzchni pu:
- suche podłoże
- brak opadów atmosferycznych
- temperatura powietrza występująca przez całą dobę – min. 10°C
- temperatura podłoża wyższa o co najmniej 3ºC od temperatury punktu rosy
- wilgotność powietrza – pomiędzy 40% - 90%
Należy obiektywnie stwierdzić, że warunki atmosferyczne są zmienne i niezależne do wykonawcy i wykonawca nie może ponosić odpowiedzialności za brak możliwości wykonywania robót zgodnie z technologią, co powoduje wydłużenie terminu wykonania robót. Wystarczy, że będą występować warunki w tym atmosferyczne (jakie określa projekt umowy) uniemożliwiające prowadzenie robót zgodnie z technologią to Wykonawca nie będzie mógł wydłużyć terminu robót bez konsekwencji karnych – taki zapis powoduje, że wykonawca ma odpowiadać za czynniki od niego obiektywnie niezależne.
Zwracamy uwagę, że zamawiana nawierzchnia pu wymaga stosunkowo rygorystycznych warunków w tym atmosferycznych do instalacji.
Konieczne jest takie opisanie warunków obiektywnie niezależnych od wykonawcy aby nie powodowały dla niego niekorzystnej sytuacji. Powyższe jest niezbędne dla zapewnienia wykonawcy możliwości zmiany terminu wykonania robót w przypadku ww. okoliczności, sytuacji od niego obiektywnie niezależnych.
W związku z powyższym wnosimy o dopuszczenie możliwości zmiany umowy w zakresie zmiany terminu zakończenia robót  w przypadku wystąpienia warunków w tym atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych zgodnie z technologią.

Odpowiedź na pyt. 8
Wyznaczony przez Zamawiającego termin  zakończenia robót (do 30 września) umożliwia Wykonawcy wykonanie zadania w terminie. Zamawiający przewidział możliwość przedłużenia terminu wykonania przedmiotu zamówienia o czas opóźnienia w przypadku szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych z zachowaniem wymaganej technologii. Wykonawca winien tak zaplanować prace, aby roboty o określonej technologii wykonać w odpowiednim terminie i w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Zamawiający zauważa też, że ryzyko wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych w październiku i listopadzie jest zdecydowanie wyższe. Wobec powyższego, Zamawiający nie  dopuszcza możliwości zmiany umowy w tym zakresie.

Osie, dnia 14.11.2017

=========================================

W odpowiedzi na zapytanie z dnia 31.10.2017 r. zamawiający informuje:

Pytanie 1
Jako polski producent systemów nawierzchni poliuretanowych z wieloletnim doświadczeniem zgłaszamy sprzeciw do rzeczowego postępowania w obszarze opisania parametrów nawierzchni w systemie „natrysk”...  Pełna treść pytania Pobierz >>> (461kB) pdf

Odpowiedź na pytanie 1
Zamawiający informuje, że w oparciu o wytyczne dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej opracowane przez Departament Infrastruktury Sportowej (Warszawa, styczeń 2017) dla budowy i przebudowy zewnętrznych obiektów lekkoatletycznych oraz w oparciu o Podstawowe wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zwanego dalej PZLA dotyczące nawierzchni syntetycznych stosowanych na obiektach lekkoatletycznych (Zatwierdzone przez Zarząd PZLA w dniu 04.10.2017 r.), wymaganymi dokumentami dotyczącymi nawierzchni, które muszą być dołączone do oferty przetargowej pod rygorem jej nieważności są:
- certyfikat IAAF dla oferowanej nawierzchni (tzw. Product Certificate);
- aktualne badania na zgodność z normą PN-EN 14877:2014-02 (w zakresie nie objętym wytycznymi IAAF);
- kartę techniczną oferowanej nawierzchni potwierdzoną przez jej producenta, określającą gwarancję i zawierającą technologię wykonania oferowanej nawierzchni;
- aktualny atest PZH dla oferowanej nawierzchni lub dokument równoważny z terenu UE;
- autoryzację producenta nawierzchni, wystawioną dla wykonawcy na realizowaną inwestycję wraz z potwierdzeniem gwarancji udzielonej przez producenta na tą nawierzchnię;
- kompletny raport z badania niezależnego laboratorium posiadającego akredytację IAAF potwierdzający wartości parametrów nawierzchni, wydany celem uzyskania certyfikatu (Product Certificate);
- wyniki badań potwierdzające trwałość wyrobu na działanie mrozu (mrozoodporność);
- wyniki badań potwierdzające bezpieczeństwo ekologiczne (toksykologiczne) i spełniające wymagania niemieckiej normy DIN 18035-6:2014-12 Tereny sportowe – Część 6: Nawierzchnie syntetyczne (badanie pierwiastków śladowych);
- próbkę oferowanej nawierzchni o wymiarach min. 10 x10 cm z oznaczeniem producenta i rodzaju oferowanego produktu.

W oparciu o wytyczne dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej opracowane przez Departament Infrastruktury Sportowej (Warszawa, styczeń 2017) dla budowy i przebudowy zewnętrznych obiektów lekkoatletycznych, oferowana nawierzchnia powinna charakteryzować się kluczowymi parametrami określającymi walory użytkowe:
- współczynnik odkształcenia pionowego w temp. 23 stopni C  [mm] – wartość wymagana przez Zamawiającego od 1,7-2,0 mm
- amortyzacja (redukcja siły) w temp. 23 stopni C [%] – wartość wymagana przez Zamawiającego od 37-45 %
- grubość nawierzchni [mm] – wartość wymagana przez Zamawiającego min. 13 mm.

Pozostałe parametry zgodnie z wymogami normy PN-EN 14877:2014-02 Nawierzchnie syntetyczne niektórych terenów sportowych - Specyfikacja oraz wytycznymi IAAF.
Warstwy konstrukcyjne bieżni o nawierzchni poliuretanowej oraz pozostałych elementów o nawierzchni poliuretanowej zgodnie z dokumentacją projektową.

Zgodnie z art.38 ustawy Prawo zamówień publicznych, aby umożliwić Wykonawcom wprowadzenie zmian wynikających z wyjaśnień SIWZ Zamawiający przedłuża termin składania ofert do dnia 28 listopada 2017 r. do godz. 10.00. Otwarcie ofert odbędzie się 28 listopada 2017 r. o godz. 10.05 w sali nr 3 Urzędu Gminy Osie.


Osie, dnia 14.11.2017

=========================================

W odpowiedzi na zapytanie z dnia 09.11.2017 r. zamawiający informuje:

Pytanie 1
W związku z ogłoszeniem przetargu zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie treści specyfikacji w zakresie wymaganych parametrów oferowane nawierzchni poliuretanowej:
W dokumentacji projektowej w sposób restrykcyjny podano wymagane parametry nawierzchni poliuretanowej. Tak szczegółowo opisane parametry wskazują konkretny produkt co utrudnia konkurencję. Na rynku jest więcej nawierzchni, które posiadają niezbędne badania i akredytacje, spełniają wymagania normy PN-EN 14877 i zostały z powodzeniem zamontowane na wielu obiektach. Doświadczenie wskazuje, że niewielkie różnice w wartościach poszczególnych parametrów nie mają wpływu na jakość nawierzchni.
W związku z powyższym  prosimy o dopuszczenie  jako równoważnej nawierzchni poliuretanowej typu Natrysk renomowanego niemieckiego producenta o następujących parametrach:
Całkowita grubość systemu min. 13 mm
wytrzymałość na rozciąganie min. 0,59 MPa
Wydłużenie w chwili zerwania min. 92%
Tarcie 62
Odkształcenie pionowe 1,8 mm
Amortyzacja w temp. 23 oC   43%

Wszystkie parametry potwierdzone raportem z badań wykonanych przez laboratorium posiadające akredytację IAAF.
Oferowana przez nas nawierzchnia jest wysokiej jakości materiałem sprawdzonym na wielu obiektach, co potwierdza fakt, że posiada wszystkie wymagane przez Zamawiającego dokumenty w tym certyfikat IAAF 1 Class.
Miernikiem jakości nawierzchni nie są wyniki badań osiąganych w sterylnych warunkach laboratoryjnych, a uzyskane certyfikaty uzyskiwane na stadionach. Skoro więc zamawiający wymaga jako jednego z dokumentów „certyfikatu IAAF First Class ” ograniczenie konkurencji poprzez zawężanie parametrów technicznych jest całkowicie nieuzasadnione. Zważyć w tym miejscu należy, iż certyfikat IAAF 1 Class potwierdza spełnienie wszystkich wymaganych przez IAAF parametrów technicznych na pełnowymiarowym stadionie, co jest rękojmią najwyższej klasy produktu przy jednoczesnym dopuszczeniu kilku producentów (lista dostępna na ww.IAAF.org).

Odpowiedź na pytanie 1
Zamawiający informuje, że w oparciu o wytyczne dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej opracowane przez Departament Infrastruktury Sportowej (Warszawa, styczeń 2017) dla budowy i przebudowy zewnętrznych obiektów lekkoatletycznych oraz w oparciu o Podstawowe wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zwanego dalej PZLA dotyczące nawierzchni syntetycznych stosowanych na obiektach lekkoatletycznych (Zatwierdzone przez Zarząd PZLA w dniu 04.10.2017 r.), wymaganymi dokumentami dotyczącymi nawierzchni, które muszą być dołączone do oferty przetargowej pod rygorem jej nieważności są:
- certyfikat IAAF dla oferowanej nawierzchni (tzw. Product Certificate);
- aktualne badania na zgodność z normą PN-EN 14877:2014-02 (w zakresie nie objętym wytycznymi IAAF);
- kartę techniczną oferowanej nawierzchni potwierdzoną przez jej producenta, określającą gwarancję i zawierającą technologię wykonania oferowanej nawierzchni;
- aktualny atest PZH dla oferowanej nawierzchni lub dokument równoważny z terenu UE;
- autoryzację producenta nawierzchni, wystawioną dla wykonawcy na realizowaną inwestycję wraz z potwierdzeniem gwarancji udzielonej przez producenta na tą nawierzchnię;
- kompletny raport z badania niezależnego laboratorium posiadającego akredytację IAAF potwierdzający wartości parametrów nawierzchni, wydany celem uzyskania certyfikatu (Product Certificate);
- wyniki badań potwierdzające trwałość wyrobu na działanie mrozu (mrozoodporność);
- wyniki badań potwierdzające bezpieczeństwo ekologiczne (toksykologiczne) i spełniające wymagania niemieckiej normy DIN 18035-6:2014-12 Tereny sportowe – Część 6: Nawierzchnie syntetyczne (badanie pierwiastków śladowych);
- próbkę oferowanej nawierzchni o wymiarach min. 10 x10 cm z oznaczeniem producenta i rodzaju oferowanego produktu.

W oparciu o wytyczne dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej opracowane przez Departament Infrastruktury Sportowej (Warszawa, styczeń 2017) dla budowy i przebudowy zewnętrznych obiektów lekkoatletycznych, oferowana nawierzchnia powinna charakteryzować się kluczowymi parametrami określającymi walory użytkowe:
- współczynnik odkształcenia pionowego w temp. 23 stopni C  [mm] – wartość wymagana przez Zamawiającego od 1,7-2,0 mm
- amortyzacja (redukcja siły) w temp. 23 stopni C [%] – wartość wymagana przez Zamawiającego od 37-45 %
- grubość nawierzchni [mm] – wartość wymagana przez Zamawiającego min. 13 mm.

Pozostałe parametry zgodnie z wymogami normy PN-EN 14877:2014-02 Nawierzchnie syntetyczne niektórych terenów sportowych - Specyfikacja oraz wytycznymi IAAF.
Warstwy konstrukcyjne bieżni o nawierzchni poliuretanowej oraz pozostałych elementów o nawierzchni poliuretanowej zgodnie z dokumentacją projektową.

Zgodnie z art.38 ustawy Prawo zamówień publicznych, aby umożliwić Wykonawcom wprowadzenie zmian wynikających z wyjaśnień SIWZ Zamawiający przedłuża termin składania ofert do dnia 28 listopada 2017 r. do godz. 10.00. Otwarcie ofert odbędzie się 28 listopada 2017 r. o godz. 10.05 w sali nr 3 Urzędu Gminy Osie.


Osie, dnia 14.11.2017

=========================================

W odpowiedzi na zapytanie z dnia 13.11.2017 r. zamawiający informuje:

Pytanie 1. W projekcie brak informacji czy zastosować mikrofony przewodowe czy bezprzewodowe do podawania komunikatów. Brak również informacji czy zastosowane rozwiązanie ma umożliwiać odtwarzanie muzyki (np. plików mp3).

Odpowiedź: Należy przyjąć do wyceny mikrofony bezprzewodowe o zasięgu pracy 100m. Zastosowane rozwiązanie ma umożliwić odtwarzanie muzyki np. plików mp3.

Pytanie 2. Poz. 112 przedmiaru zawiera 180 drzewek do wsadzenia. Prosimy o określenie jakiego rodzaju drzewka należy wycenić oraz wielkość sadzonek.
Odp. Należy przyjąć do wyceny 20 szt. roślin – Żywotnik Zachodni odm. ’Globosa’. Roślina o wysokości 40 cm, nie z gruntu, w doniczce. Doliczyć ziemię do wypełnienia donic.

Pytanie 3. Punkt XIV opisu technicznego wymienia słupki blokujące do osadzenia, jednak nie ma ilości, stojaki rowerowe w ilości 5 szt. oraz donice na zieleń – donice betonowe o kształcie prostokąta o wymiarach 0,4 x 1,0 x 0,5 m (beton z teksturą wierzchnią z płukanego żwiru) w ilości 10 szt. Nie uwzględniono tego w przedmiarze robót, czy należy to wycenić.

Odpowiedź: Należy przyjąć do wyceny 16 szt. słupków blokujących, stojaki rowerowe 5 szt., donice betonowe na zieleń 10 szt. Parametry elementów zgodnie z dokumentacją projektową.

Pytanie 4. Punkt XV opisu technicznego wyszczególnia wyposażenie stadionu w sprzęt sportowy:
Bloki startowe – 10 szt.
Pistolet startowy – 3 szt.
Płotki wyczynowe do biegów przez płotki – 50 szt.
Pałeczki sztafetowe – 1 kpl.
Pachołki wys. 20 cm do wyznaczania trasy biegu – 20 szt.
Stopery elektryczne z odczytem – 6 szt.
Tablica na metę do informowania i liczbie okrążeń dzwonkiem – 1 szt.
Chorągiewki dla sędziów torowych (żółte) – 11 szt.
Chorągiewki dla sędziów torowych (białe) – 2 szt.
Stojaki wyczynowe do skoku wzwyż – 1 kpl.
Zeskok wyczynowy na stelażu (4 x 6 x 0.7) – 1 kpl.
Pokrowce na zeskok – 1 kpl.
Poprzeczki wyczynowe do skoku wzwyż – 3 szt.
Stojak do poprzeczek – 1 szt.
Belki wyczynowe do odbicia – 2 kpl.
Listwa wypełniająca belkę (tzw. Zaślepka) – 2 szt.
Listwa do orientacyjnej oceny odległości – 2 szt.
Taśma stalowa do pomiaru długości skoku – 1 szt.
Znacznik do zaznaczania śladu skoku/rzutu – 6  szt.
Pręt do zaczepiania „0” stalowej taśmy – 2 szt.
Walec z gąbką do osuszania bieżni i rozbiegów – 1 szt.
Szczotki/miotły do oczyszczania kół i rozbiegów – 10 szt.
Wycieraczki do obuwia przy kołach do rzutów – 2 szt.
Ścierki do wycierania sprzętu – 10 szt.
Koło do pchnięcia kulą – obręcz stalowa – 1 szt.
Próg do pchnięcia kulą – 1 szt.
Kule wyczynowe – 3,00 kg – 3 szt.
Kule wyczynowe – 4,0 kg – 3 szt.
Kule wyczynowe – 5,0 kg – 3 szt.
Kule wyczynowe – 6,0 kg – 3 szt.
Kule wyczynowe – 7,260 kg – 3 szt.
Komplet znaczników odległościowych (10-20 cm) – 1 szt.
Czy to wyposażenie podlega zamówieniu i należy je wycenić, ponieważ również nie jest ujęte w przedmiarze ?

Odpowiedź: Wyposażenie ujęte w Opisie architektoniczno-budowlanym – Rozdział XIV  Wyposażenie stadionu w sprzęt sportowy nie jest przedmiotem niniejszego postępowania o zamówienie i nie podlega wycenie.

Pytanie 5. W opisie projektu grubość ocieplenia ścian fundamentowych przyjęto 12 cm, natomiast w przedmiarze 15 cm. Prosimy o wskazanie właściwiej grubości.

Odpowiedź: Należy przyjąć do wyceny ocieplenie ścian fundamentowych zgodnie  z  projektem o gr. 12 cm.

Pytanie 6. W przedmiarze robót w części dotyczącej budynku zaplecza sportowego (szatniowo – sanitarny) oraz budynku gospodarczego jest łącznie 39 opraw w tym oprawy wewnętrzne i zewnętrzne z czujką ruchu, natomiast projekt rys. E/1 i E/3 przewiduje montaż 75 szt. opraw różnego typu:
- typ A – 9 szt.
- typ B – 7 szt.
- typ C – 8 szt.
- typ D – 5 szt.
- typ D1 – 5 szt.
- typ D2 – 4 szt.
- typ E – 19 szt.
- typ F – 9 szt.
- typ G – 9 szt.
Prosimy o wyjaśnienie tej rozbieżności.

Odpowiedź: Należy przyjąć do wyceny łącznie 87 opraw różnego typu zgodnie  z  projektem.



Osie, dnia 15.11.2017


=========================================

W odpowiedzi na zapytanie z dnia 15.11.2017 r. Zamawiający informuje:

Pytanie 1. Jakie mają być zamontowane miski ustępowe stojące czy wiszące ?
Odpowiedź: Miski ustępowe wiszące razem ze stelażem.

Pytanie 2. Pisuar spłukiwanie elektroniczne czy pneumatyczne ?
Odpowiedź: Pisuar – spłukiwanie pneumatyczne.

Pytanie 3. WC – spłukiwanie elektroniczne czy przyciskiem ?
Odpowiedź: WC – spłukiwanie przyciskiem pojedynczym.

Pytanie 4. Baterie umywalkowe – elektroniczne, mieszaczowe czy czasowe ?
Odpowiedź: Baterie umywalkowe  mieszaczowe stojące pneumatyczne czasowe.

Pytanie 5. Czy przewidziano łazienkę dla niepełnosprawnych ?
Odpowiedź: Przewidziano łazienkę dla niepełnosprawnych razem z pochwytami i armaturą dla osób niepełnosprawnych – pom.0.8

Pytanie 6. Czy przewidzieć cyrkulację wody ciepłej – pompa i dodatkowe orurowanie ?
Odpowiedź: Cyrkulację wody ciepłej ujęto w dokumentacji projektowej.

Pytanie 7. Czy woda ciepła ma zostać zmieszana w zaworach termostatycznych i dostarczana do baterii o określonej temperaturze ?
Odpowiedź: W kabinach prysznicowych baterie prysznicowe podtynkowe, posiadające jedno wyjście wody zmieszanej oraz dwa wejścia na wodę zimną i ciepłą.

Pytanie 8. Czy przewidzieć kabiny natryskowe z brodzikami ?
Odpowiedź: Kabiny natryskowe z brodzikami (pomieszczenie nr  0.6 i 0.13).

Pytanie 9. Baterie natryskowe – czasowe, mieszaczowe czy elektroniczne ?
Odpowiedź: Baterie natryskowe podtynkowe mieszaczowe pneumatyczne czasowe.


Osie, dnia 21.11.2017 r.


=========================================


Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości informację z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu„

Gmina Osie

Ul. Dworcowa 6

86-150 Osie

Osie, 28.11.2017 r.

 

Dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

Nr ROŚBiGK.271.5.2017.ZP w trybie przetargu nieograniczonego na:

„Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu”.


INFORMACJA

z otwarcia ofert

Gmina Osie działając zgodnie z art. 86 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017, poz. 1579), przekazuje Wykonawcom informacje z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na : „Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu”

prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego:

I) Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: 3 000 000,00 zł brutto

Termin wykonania zamówienia:  od 1 marca 2018 r. do 30 września 2018 r.

II) Kryterium :

Kryterium I : cena,

Kryterium II : Okres rękojmi za wady  wykonanych robót i zamontowanych urządzeń

Oferty złożone w wyznaczonym terminie :

1. TORAKOL Rajmund Zalewski

Koszczały 9, 88-210 Dobre

Cena : 3 873 334,75 zł brutto

Okres rękojmi: 60 miesięcy

2. Gardenia Sport Sp. z o.o.

Ul. Kłobucka 13, 02-699 Warszawa

Cena : 4 451 060,90 zł brutto

Okres rękojmi: 60 miesięcy

3. ELSIK Sp. z o.o.

Lniska 22, 83-330 Żukowo

Cena : 3 690 000,00 zł brutto

Okres rękojmi: 60 miesięcy

4. Przedsiębiorstwo Usługowe HYDRO-EKO

Mirosław Rożek

Ul. Gabrieli Zapolskiej 18, 89-600 Chojnice

Cena : 3 967 452,22 zł brutto

Okres rękojmi: 60 miesięcy.


=========================================

                                            Osie, 04.12.2017 r.

ROŚBiGK.271.5.2017.ZP

                                                                                              
Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania
   
         Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr ROŚBiGK.271.5.2017.ZP w trybie przetargu nieograniczonego na:
„Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu”.
             Gmina Osie, działając zgodnie z art. 93 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017 r. , poz. 1579 z późn. zm.) zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na:
„Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu”
prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego.
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. , poz. 1579 z późn. zm. ).

       Uzasadnienie faktyczne: W ww. postępowaniu w wyznaczonym terminie składania ofert tj. do dnia 28.11.2017 r. do godz. 10:00 zostały złożone 4 oferty.
Kwota oferty z najniższą ceną wynosi 3 690 000,00 zł brutto, Zamawiający zabezpieczył w budżecie gminy na 2018 r. kwotę brutto: 3 000 000,00 zł.
Kwota oferty z najniższą ceną znacznie przekracza kwotę  jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
      Uzasadnienie prawne: Zgodnie z dyspozycją art. 93 ust. 1 pkt  4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017 r. , poz. 1579 z późn. zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
           Po analizie możliwości finansowych zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty  z najniższą ceną.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.


Wójt Gminy Osie
(-) Michał Grabski


=========================================



metryczka


Odpowiada za treść: Anna Pawlak
Opublikował: Kamila Sękowska (26 października 2017, 13:08:46)

Ostatnia zmiana: Kamila Sękowska (4 grudnia 2017, 08:37:24)
Zmieniono: Dodano wynik postępowania

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 1516